Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju

Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju to profesjonalna szkło jogi, działająca w Warszawie od 2004 roku. Szkołę założył Adam Ramotowski, uczeń Iyengara i instruktor jogi Iyengara. Myślą przewodnią i intencją powołania Akademii była chęć pomocy osobom poszukującym sposobu na zmianę jakości swojego życia, chcącym nadać mu nowy wymiar.

Czerpiąc z doświadczeń wyniesionych ze szkół, w których sami zaczynaliśmy naukę, wiedząc czego nam tam brakowało, co było dobre i czego się wystrzegać, staramy się tworzyć najlepszą szkołę jogi pod słońcem, a przynajmniej najlepszą szkołę jogi w Warszawie ;-). Mierzymy wysoko, bo wierzymy, że ten cel choć trudny, jest osiągalny.

O nas, Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju

Joanna Jedynak
i Adam Ramotowski

Właściciele Joga Foksal i Joga Bracka. Uczniowie B.K.S Iyengara, certyfikowani i doświadczeni instruktorzy jogi metodą Iyengara, oraz autorzy wielu publikacji o jodze.
Zobacz My w mediach >

Pierwsze zajęcia jogi w Akademii poprowadziliśmy po kilku miesiącach przygotowań organizacyjnych i lokalowych. Zaczynaliśmy na ul. Foksal i stąd wzięła nazwę nasza pierwsza szkoła jogi. Joga Foksal została otwarta w 2005 roku. Dogodna lokalizacja, komfortowa przestrzeń, dobrze przygotowani, z pasją do przekazywania wiedzy nauczyciele jogi sprawili, że już po czterech latach szkoła okazała się zbyt mała. Uczniowie nie mieścili się w lokalu przy Foksal. Tak powstała Joga Długa.

Nowe miejsce, nowe wyzwania i coraz więcej zadowolonych osób praktykujących jogę. Po dalszych kilku latach lokal na Długiej znów okazał się zbyt mały i tak powstała Joga Bracka.

Na Brackiej udało nam się stworzyć nową jakość jogi: różnorodność zajęć, kilkunastu certyfikowanych nauczycieli, idealna lokalizacja, zajęcia w dwóch salach od rana do wieczora. Do tego profesjonalnie i komfortowo wyposażone wnętrze.

Niestety wydarzenia z początku roku doprowadziły do tego, że musieliśmy zrezygnować ze szkoły na Brackiej.

Obecnie Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju jest znów na Foksal. Oferujemy tu ponad 40 sesji jogi tygodniowo i zajęcia dostępne od 7:00 rano do 21:00. Zajęcia są tematyczne i na różnych poziomach zaawansowania: joga dla początkujących, joga ogólna i zaawansowana, a także zajęcia tematyczne: joga dla kobiet, joga dla seniorów, joga kręgosłupa i zajęcia zaawansowane. Przywiązujemy dużą waga do sposobu i jakości prowadzenia zajęć przez instruktorów, aby zawsze były one na najwyższym poziomie.

Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju to nie tylko szkoła jogi, ale również cieszące się sympatią uczestników wyjazdy z jogą, w Polsce i zagranicą.

B.K.S. Iyengar

Ćwiczenie jogi to sposób na zdrowie i dobre samopoczucie. Praktykując jogę odczuwa się korzyści zarówno na poziomie ciała: zwiększa się elastyczność, znikają bóle kręgosłupa, buduje się siłę bez nadmiernego przyrostu masy mięśniowej, jak i psychiki: zwiększa się koncentracja, przy zmęczeniu dostaje się zastrzyk energii przy nadpobudliwości – wyciszenie i uspokojenie. Joga jest odpowiednia dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej.

Obecnie AJiHR to 120 sesji jogi tygodniowo, komfortowe sale (Foksal i Bracka) w ramach jednego karnetu, zajęcia dostępne od 7:00 rano do 21:30. Zajęcia są tematyczne i na różnych poziomach zaawansowania. Sprawdź nasze grupy zajęć jogi. Zapraszamy!

Joga Foksal

Joga Foksal

Dowiedz się więcej i zobacz wnętrza Joga Foksal >

Akademia jogi i harmonijnego rozwoju | Joga Foksal