Plan zajęć

aktualizacja: 23.10.2020

Zajęcia jogi prowadzimy codziennie

Plan zajęć Joga Foksal

Opisy zajeć

Zapoznaj się ze specyfiką poszczególnych zajęć i wybierz takie, które najlepiej trafiają w twoje potrzeby i możliwości. Wybór jest prosty, o ile wiesz czego szukasz. Jeśli nie… to eksperymentuj. Bierz udział w różnych zajęciach jogi, poznaj różne style i różnych nauczycieli. Szukaj własnej drogi do dobrej kondycji i życiowej równowagi. Wybrane tematyczne sesje jogi mają programy dostosowane do określonych potrzeb kobiet, mężczyzn, dzieci i seniorów. Na zajęciach instruktorzy proponują takie zestawy ćwiczeń, które odpowiadają na zapotrzebowanie lub problemy danej grupy. Nauczyciele biorą również pod uwagę indywidualne potrzeby osób uczestniczących w zajęciach.

kółko pomarańczowe

Joga dla początkujących

Zajęcia przeznaczone są dla osób zaczynających swoją przygodę z Jogą. Nie musisz mieć swojego sprzętu – wszystko jest na sali. Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem praktyki jogi zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi informacjami w artykule Joga jak zacząć? >

kółeczko

Joga ogólna / początkująca

Zajęcia dla osób zaczynających praktykę jogi oraz dla tych, którzy grupę początkującą maja już za sobą. Stopniowe przechodzenie do grupy ogólnej. Program zajęć. jest dostosowany do możliwości i potrzeb uczestników.

kółko niebieskie

Joga ogólna

Zajęcia jogi przeznaczone dla osób po grupie początkującej, mające na celu ugruntowanie dotychczasowej praktyki i dalszy rozwój. Na tych zajęciach stopniowo wprowadzamy nowe i bardziej zaawansowane asany,  trudniejsze pozycje odwrócone.

kółko ciemno niebieskie

Joga
II stopnia

Joga dla zaawansowanych. Praktyki z pranajamą, czyli praktyką świadomego oddechu z elementami medytacji – dla osób z minimum 6-miesięcznym doświadczeniem. Wymagane jest samodzielne stanie na głowie, minimum 10 minut w świecy (lub po konsultacji z nauczycielem).

kółko seledynowe

Joga kręgosłupa

Zauważyliśmy, że niektórym uczestnikom regularnych grup trudno jest wykonać podstawowe asany z powodu przebytych kontuzji lub schorzeń. Zajęcia nakierowane na poprawę funkcji kręgosłupa i łagodzenie napięć w ciele. Uczymy profilaktyki, zwracamy uwagę na zależności między stylem życia, stresem, a ograniczeniami w ciele.

kółko jasno zielone

Terapia jogą

To uważna praktyka, podczas której uczymy w jaki sposób pracować z ograniczeniami swojego ciała. Głównym celem terapii jogą jest zajęcie się sobą! Samoodpowiedzialność
w procesie przywracania równowagi do ciała, oddechu i umysłu.

kółko fioletowe

Joga dla seniorów

Specjalna grupa dla osób w dojrzałym wieku. Zajęcia jogi dla seniorów nie są zbyt trudne i nie wymagają dużego wysiłku, a mają niezwykle dobroczynny wpływ zarówno na sprawność fizyczną, jak i psychiczną.

kółko różowe

Joga kobieca

Praktyka jogi w grupie kobiecej nakierowana jest głównie na specyficzne potrzeby, możliwości i bezpieczeństwo ćwiczeń w trakcie menstruacji, ciąży i menopauzy. Grupa otwarta jest również dla mężczyzn. Przeczytaj o jodze w ciąży

kółko jasno pomarańczowe

Joga łagodna

 Spokojna praktyka jogi dla osób, które potrzebują wyciszenia po intensywnym dniu, rekonwalescencji po chorobach czy urazach. To praktyka bardzo dobra również dla pań w ciąży, menstruacji czy osób starszych.

kółko morskie

Joga regeneracyjna

Specjalnie dobrane sekwencje asan działają na odświeżenie organizmu i wprowadzają w stan głębokiego relaksu. Większość pozycji wykonywana jest przy użyciu pomocy (walki, koce, paski) w celu podparcia ciała, tak by mogło w pełni rozluźnić się dając przestrzeń na uspokojenie ciała i umysłu .

kółko ciemno szare

Joga relaksacyjna

Nauka głębokiego relaksu. Zajęcia przeznaczone dla osób przemęczonych czy zestresowanych. Joga relaksacyjna to również doskonała praktyka dla tych, którzy chcą rozpocząć naukę pranajamy.

kółko blado szare

Pranajama

Nauka prawidłowego oddechu połączona z poznawaniem i wykonywaniem rożnych rodzajów technik oddechowych. Sesje przeznaczone dla osób praktykujących jogę od co najmniej pół roku, lub po konsultacji z nauczycielem.

Zapraszamy na jogę!

 

Wybierz się z nami w wewnętrzną podróż ku przemianie. Dzięki temu osiągniesz harmonię ciała i umysłu.

Nauczyciele Jogi w Akademi Jogi Joga Foksal
Plan zajęć i warsztatów jogi | Joga Foksal