Jak zacząć uprawiać jogę?

Dowiedz się więcej o jodze
Joga - kiedy zacząć? / Zajęcia w sali Joga Bracka Warszawa

Najlepiej od razu, nie czekając do pierwszego, ani na noworoczne postanowienia czy pierwszy dzień wiosny 🙂

­

W Akademii Jogi i Harmonijnego Rozwoju praktykę jogi możesz rozpocząć w dowolnym dniu miesiąca. Koszt miesięcznego karnetu wynosi 150,00 zł.

Co musisz wiedzieć przed pierwszymi zajęciami:

  • Udział w zajęciach grupy początkującej trwa minimum 1 miesiąc,
  • Na pierwsze zajęcia przyjdź około 20 minut wcześniej, a także przynieś swoje zdjęcie do karty uczestnika,
  • Praktykujemy z pustym żołądkiem, a więc co najmniej 2–3 godziny po posiłku,
  • Przy wykonywaniu asan nieodzowny jest wygodny strój (najlepiej gdy nie zakrywa łokci ani kolan),
  • Asany wykonujemy boso,
  • Praktyka odbywa się w grupach mieszanych, bez ograniczeń wiekowych,
  • Przed sesją zgłoś osobie prowadzącej zajęcia ewentualne dolegliwości zdrowotne,
  • Niewskazana jest praktyka bezpośrednio po solarium, masażu czy długotrwałym przebywaniu na słońcu
  • Szczegółowe informacje na temat opłat za ćwiczenia jogi: https://jogafoksal.pl/oplaty/ 

Sprawdź plan zajęć jogi w naszej szkole!

Rozwiewamy najczęstsze wątpliwości

Słyszeli Państwo o jodze i jej zbawiennym wpływie na ciało i umysł, ale nie są pewni czy będą w stanie wykonywać skomplikowane figury oglądane w Internecie? Czy jest to przeszkoda, która wydaje się nie do pokonania? Niesłusznie! Warto wiedzieć, że jest wiele różnorodnych zajęć i z pewnością każdy wybierze te, które będą najbardziej odpowiednie. Jak zacząć jogę? Przede wszystkim warto wybrać się na zajęcia do grupy otwartej. Podczas ćwiczeń będą mogli Państwo ocenić czy mają Państwo apetyt na więcej. Dodatkowo instruktor obserwujący wszystkie trenujące osoby dokonuje kwalifikacji uczestników do danej grupy. Oceni ich możliwości oraz predyspozycje, dając cenne wskazówki, które warto wykorzystać.

Jak zacząć ćwiczyć jogę

Warto wiedzieć, że jogę może uprawiać prawie każdy z nas. Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie zadawania sobie pytania “joga jak zacząć?”, powinniśmy być świadomi, że zajęcia mają różny stopień trudności. To prawda, że joga wymaga dobrego rozciągnięcia całego ciała, ale trzeba wspomnieć, że osoby początkujące dopiero nabędą tę sprawność ćwicząc regularnie i cierpliwie. Bardzo istotne jest aby nie przetrenować ciała i nie zmuszać go do nadmiernego wysiłku. Joga ma być przyjemnością oraz relaksem dla ciała i umysłu. Clou jest tu systematyczność oraz zaangażowanie.

Niezbędne badania

Przed rozpoczęciem każdej aktywności sportowej, nie tylko jogi, powinniśmy wykonać chociaż podstawowe badania krwi oraz moczu. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku osób, które od długiego czasu nie miały większego wysiłku fizycznego. Nieprawidłowe wyniki morfologii pozwolą wykryć takie schorzenia jak chociażby anemia, która powoduje zmęczenie. Dodatkowo, wszystkie osoby, które chorują przewlekle np. na serce, powinny skonsultować z lekarzem prowadzącym jakie ćwiczenia będą dla nich odpowiednie. Należy wiedzieć, że zapoznanie się z grafikiem zajęć jogi pozwoli na dobranie najlepszego rodzaju wysiłku dla konkretnej osoby, nawet tej leczącej się przewlekle.

Jak ubrać się na zajęcia?

Wiele osób zadających sobie pytanie jak zacząć jogę, zadaje sobie równolegle pytanie dotyczące stroju, jaki powinni wziąć ze sobą na zajęcia. Podpowiadamy, że ubranie powinno być dopasowane w taki sposób, aby w żaden sposób nie krępowało ruchów. Jednocześnie strój powinien być na tyle wygodny i sprawdzony, aby podczas wykonywania ćwiczeń nie myśleć o zsuwających się spodniach czy opadający ramiączku od topu. Obecnie wiele sklepów sportowych oferuje specjalne stroje dedykowane jodze. W miarę wdrażania się w zajęcia warto pomyśleć o specjalistycznym ubraniu, uszytym z oddychających materiałów odprowadzających wilgoć na zewnątrz oraz wzmocnionym w newralgicznych miejscach, które w standardowych ubraniach mogą się przecierać.

Dowiedz się więcej o stroju do jogi

Jeśli masz pytania, to przyjdź i skorzystaj z zajęć jogi w grupie otwartej – to bezpłatne zajęcia dla osób, które chcą spróbować. Możesz też do nas napisać lub zadzwonić.

Zapraszamy do praktykowania jogi w naszych szkołach – Joga Foksal i Joga Bracka!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Efekty jogiEfekty uprawiania jogiUprawianie jogi daje efekty zarówno fizyczne jak i psychiczne: od wpływu na sylwetkę, zwiększenie mobilności po niwelowanie stresu i napięcia

Joga w podróży

Joga w podróży asanyPrezentujemy zestaw ćwiczeń jogi, które warto wykonać po długiej podróży. Te asany przynoszą ulgę stawom, relaksują biodra i kręgosłup

Joga a odchudzanieKobieta spala kalorie dzięki ćwiczeniom jogi

Czy joga odchudza? To pytanie jest jednym z częściej zadawanych przez osoby rozpoczynające praktykę jogi. Odpowiedź brzmi: tak!

Jak zacząć ćwiczyć jogę? | Joga Foksal i Bracka Warszawa